Hizmetlerimiz

finansal-kocluk

Finansal Danışmanlık ve Koçluk

“Finansal Danışmanlık ve Koçluk” ile bu süreç içinde, mevcut ve geçmiş finansal durumunuz hakkında bilgi edindikten sonra; karakteriniz, beklentileriniz ve ihtiyaçlarınıza uygun piyasa seçimleri, risk tercihleri ve işlem çeşitleri gibi konularda destek vererek, sadece size özel bir çalışma planı oluşturulmaktadır.

 

Bu çalışma ile, finansal piyasalarda hedeflediğiniz başarıya ulaşma sürecinde hem kendi yatırım karakterinizi belirlemiş oluyorsunuz, hem de işlem yaptığınız süreçte oluşan psikolojik yıpranmadan sürekli desteğimizle en düşük seviyede etkilenmiş oluyorsunuz.

arastirma-hizmetleri

Araştırma Hizmetleri

Araştırma hizmetleri kapsamında sırasıyla ekonomik ve stratejik konjonktüre yönelik bülten abonelikleri, sektörel ve faaliyet kolu bazlı araştırma/değerleme raporları hazırlanması hizmeti verilmektedir.

 

  • Bülten Aboneliği

Strateji Bülteni: Küresel ekonomi ve piyasalara ilişkin değerlendirmelere yönelik haftalık bülten. Haftanın veri gündemi, ekonomi ve jeopolitik risklere yönelik değerlendirmeler içermektedir.

 

  • Araştırma / Değerleme Raporları

Sektörel Araştırma Raporları: Sektörel bazda ve faaliyet kollarına yönelik uluslararası karşılaştırmaları da içerecek şekilde araştırma ve değerleme raporlarının hazırlanması hizmeti verilmektedir.

egitim

Eğitim Hizmetleri

Eğitim hizmetleri kapsamında finans sektöründe faaliyet gösteren kurumlara yönelik sektörde uzun yıllar deneyime sahip eğitmenler tarafından satış, pazarlama, denetim, kvkk, suiistimal incelemeleri ve araştırma faaliyetlerine yönelik eğitimler verilmektedir.

sirket

Şirket Değerleme ve Due Diligence Hizmetleri

Şirketlerin mali gücü ve sahip oldukları marka değeri, satın alma ve devir ve/veya farklı yatırım kararları alınması süreçlerinde önemli değerlendirme kriterleridir. Bu kriterlerin doğru şekilde analiz edilmesi ve yorumlanması gereklidir. Bu anlamda, mevcut durumun doğru şekilde tespit edilmesi ve şirket adına en doğru kararın alınmasında profesyonel bir kurumdan destek alınması önemlidir. LTU Danışmanlık olarak şirketinizin satın alma, devir veya durum tespit süreçlerinin yürütülmesinde tüm süreçlere yönelik deneyimli kadromuz ile hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

ipo2

Halka Arz Danışmanlığı Hizmetleri

Bir halka arz sürecinin başarılı olabilmesi, öncelikle şirketin faaliyet konusuna göre en doğru halka arz modelinin ortaya konmasına bağlıdır. Ortak hisse satışı, Sermaye artırımı şeklinde halka arz, gayrimenkul yatırım ortaklığı kurulması, halka arz kotasyonunda doğru BİST pazarının seçilmesi vb. tüm bu hizmetlerin halka arz süreçlerinde deneyimli kadromuz ile hizmet vermeye hazırız.

risk

Finansal Risk Yönetimi Hizmetleri

Şirketlerin piyasalardaki dalgalanmalara ve hızla değişen konjonktüre yönelik borç yapılandırması, alternatif finansman kaynaklarına erişimlerinin sağlanmasına yönelik danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

yatırımcı

Yatırımcı İlişkileri Hizmetleri

Halka açık veya halka arz aşamasındaki şirketin kurumsal yönetim süreçlerinde gerek yerli gerek yabancı yatırımcılar nezdinde en doğru şekilde hazırlanması ve kurumsal yatırımcılarla ilişkilerin doğru şekilde kurulmasına yönelik yatırımcı ilişkileri departmanlarının kurulması ve mevcut organizasyonların yeniden kurulmasına yönelik hizmet vermekteyiz.

hizmetler88

Finansal Check-Up (Finansal Durumun Gözden Geçirilmesi) Danışmanlığı

Finansal durumun gözden geçirilmesi danışmanlığı ile şirketlerin bilançolarının doğru şekilde yorumlanması, ROI-ROE analizleri, Dupont Analizi, ver analizi ve Z-Skor Modeli gibi kavramları uygulamalı şekilde öğrenerek şirket süreçlerinde verimsiz ve tıkanık süreçlerin kaynaklarını tespit edebilmeleri sağlanmaktadır.

 

Finansal Check-Up (Finansal Durumun Gözden Geçirilmesi) Danışmanlığı Aşamaları
• Finansal Check-up
• Verimlilik, Nakit Akışı (Likidite), Sermaye yapısı, Karlılık ve Değer analizi
• Global ve Sektörel katsayı ve oranlarla karşılaştırma
• Bilanço analizi
• Bilançoyu saat yönünde ya da saate ters yönde çevirme
• DuPont analizi, Z-Skor Modeli ve finansal analiz teknikleri
• Şirket süreçlerinde “tıkanıklıkların” tespiti
• Süreçlerdeki aksaklıklara yönelik akılcı çözümlerü